Vandens gręžinio gręžimas

Mūsų įmonėje dirba keturios gręžinių gręžimo brigados, kurios gali išgręžti gręžinį įmonėms ir individualiems užsakovams, minimaliai sugadindamos aplinką. Gręžimui naudojamos sukamojo gręžimo staklės, praplaunant gręžskylę polimero skiediniu ar švariu vandeniu.

Gręžinių sienelėms tvirtinti, apsauginėms kolonoms ir filtrams naudojami polivinilchlorido (PVC) vamzdžiai.

iki 100 m. gylio PN10 slėgio klasės
nuo 100 m. iki 150 m. gylio PN16 slėgio klasės
nuo 150 m. gylio PN25 slėgio klasės

Dėl to gręžinių vanduo yra ekologiškai švarus, nes papildomai negauna geležies ar kitų nepageidaujamų elementų. Šie vamzdžiai yra aukštos kokybės. Statybinė medžiaga iš PVC absoliučiai atspari korozijai, nedaug sveria, lengvai apdirbama, pasirinkus tinkamus  matmenis tikrai tvirta. Vamzdžiai yra gaminami pagal standartą DIN 4925, taip pat taikomos gamyklos normos ir nuolat yra tikrinama jų kokybė (ne vien tik gaunamų PVC miltelių, bet ir pagaminto produkto fizinių savybių).

Vandens gręžinio eksploatacinės kolonos parinkimas

Gręžinių konstrukcija (skersmuo, vienkolonė ar teleskopinė) turi būti parenkama pagal užsakovo pageidaujamą išgauti vandens kiekį, įvertinus konkrečios vietovės geologines – hidrogeologines sąlygas. Norint išgauti didesnius kiekius vandens, negalima sumažinti gręžinio skersmens.

Vandens gręžinio eksploatacinės kolonos diametras parenkamas pagal norimą gauti vandens kiekį:

D125
Apie 6 m3/val. našumo
D140
Apie 12 m3/val. našumo
D165
Apie 22 m3/val. našumo
D195
Apie 50 m3/val. našumo
D325
Apie 80 m3/val. našumo

Vandens gręžinio filtro parinkimas ir montavimas

Gręžinio filtras apipilamas sijotu smėliu (frakcija 0–4 mm).

Filtrai yra:

  • Tinklinis skvarbumas – 14%
  • Profilinis skvarbumas – 20%
  • Plyšinis skvarbumas – 4%

Vandens gręžinio filtrą būtina parinkti taip, kad jis užtikrintų reikiamo vandens kiekio pritekėjimą ir kuo ilgesnį jo tarnavimo laiką.

Žvalgybinis gręžinys ir geofiziniai matavimai

Prieš įrengiant vandens gręžinį galima atlikti žvalgomąjį gręžimą ir geofizinius tyrimus. Geofizinio tyrimo metu galima nustatyti gręžinyje esančių vandeningų sluoksnių gylį, parenkame pagal užsakovo poreikius tenkinantį vandeningą sluoksnį ir nustatome tikslų gręžinio filtro nuleidimo gylį. Iš gręžinio geofizinio tyrimo galime nustatyti visus, eksploatuoti tinkamus, vandeningus sluoksnius, kurie gręžinio gręžimo metu gali būti nepastebėti.

Vandens gręžinio registravimas Lietuvos geologijos tarnyboje

Baigus vandens gręžinio įrengimo darbus, užsakovui išduodamas pasas su techniniais gręžinio duomenimis ir vandens cheminės analizės rezultatais:

  • Vandens gręžinio geologinių sluoksnių aprašymas
  • Vandens gręžinio konstrukcija
  • Vandens gręžinio hidrogeologiniai parametrai (būtini giluminiam siurbliui parinkti).
  • Vandens cheminė analizė (pH, savitasis elektrinis laidis, bendrasis kietumas, permanganato skaičius, chloridai, sulfatai, hidrokarbonatai, nitratai, nitritai, natrio, kalio, kalcio, magnio, amonio jonai ir geležis)

Pagal gręžinio hidrogeologinius duomenis rekomenduojamas eksploatacinis gręžinio našumas ir vandens kėlimo įranga. Jei gręžinys nenaudojamas ilgiau nei pusę metų, jį reikia hermetiškai uždaryti. Nusprendus visiškai nebenaudoti gręžinio, jį būtina likviduoti.

Remontuojant gręžinį nereikia nei leidimo, nei specialaus projekto. Gręžiniui suteikiama 10 metų garantija.

50 50

Metų

Tinkamai išgręžtas gręžinys gali tarnauti

Vandens gręžinio įrengimas

Norint eksploatuoti išgręžtą vandens gręžinį, reikia įrengti vandens tiekimo sistemą. Kai įrengiame gręžinius vienam ar dviem namams, siurblinės galime ir neįrengti. Tokiais atvejais siurblius gręžiniuose montuojame specialiu adapteriu, o gręžinio viršų uždengiame dangčiu (PVZ: aliumininiu, plastikiniu, guminiu).

Kai iš vieno gręžinio vanduo tiekiamas keliems vartotojams ar statiniams, tenka projektuoti ir įrengti siurblinę. Siurblinės matmenys priklauso nuo joje montuojamos įrangos. Siurblinėje turi būti įrengta ventiliacija, ji turi būti padengta hidroizoliacine medžiaga.

Vandens pakėlimo įranga

Vandeniui pakelti iš išgręžto gręžinio naudojame giluminius siurblius. Siurblių paskirtis yra pakelti vandenį iš gręžinio ir paduoti jį per vandentiekio tinklus vartotojams. Vanduo iš gręžinio dažniausiai pakeliamas giluminiais siurbliais. Atskirais atvejais, kai gręžinyje vandens lygis slūgso 6–8 m gylyje arba aukščiau, galima naudoti išcentrinius siurblius.

Slėgio palaikymo įranga

Šiuo metu įrengiamos vandens tiekimo sistemos su išsiplėtimo indais arba dažnio keitikliais. Dažnio keitiklis padeda išvengti užsistovėjusio vandens užsiteršimo, sumažina sistemos matmenis.

Vandens tiekimo sistemose su išsiplėtimo indais, siurblio įjungimą ir išjungimą reguliuoja slėgio relė per siurblio apsaugos pultą. Išsiplėtimo indai tarnauja kaip hidroakumuliaciniai (sumažina hidraulinius smūgius). Įrengiant vandens tiekimo sistemas su išsiplėtimo indais labai svarbu nustatyti išsiplėtimo indo dydį.

Sistemos, kuriose siurbliai valdomi dažnio keitikliais su slėgio davikliais, yra efektyvios esant netolygiam vandens vartojimui (kai vandens gręžiniu naudojasi daug vartotojų). Dažnio keitikliu yra užtikrinamas pastovus slėgis sistemoje.

Jungiamoji armatūra ir montavimo darbai

Vandens pakėlimo ir slėgio palaikymo įrangoms sujungti yra naudojamos aukštos kokybės medžiagos. Vandentiekio trasos yra klojamos ne mažiau nei 1,5 metro gylyje tam, kad būtų išvengta užšąlimo žiemos metu.

2 METŲ GARANTIJA

ĮRANGOS MONTAVIMO DARBAMS

10 METŲ GARANTIJA

PASLĖPTIEMS DARBAMS PAGAL LR ĮSTATYMUS

2 METŲ GARANTIJA

VISAI ĮRANGAI IR MEDŽIAGOMS

5 METŲ GARANTIJA

IŠSIPLĖTIMO INDAMS 

Susisiekite jau dabar!

X